مجله چیست؟

مجله چیست

مجله چیست؟

مجله چیست؟

مجله مخاطبان خاص خود را دارد و در برخی موارد جمع آوری شده و آرشیو میکنند و به عنوان مرجع کاربرد دارد معمولا محتوا مجلات مقالاتی هستند به همراه جداول ، عکس ها و طراحی های خاص به چاپ می رسد که یکباردر ماه منتشر میشوند و معمولا از روی جلد میتوان تا حدودی به محتوای داخل آن پی برد وپس از انتشار هر جلد  باید در انتظار جلد بعدی برای تکمیل کردن مطالب در جلد قبلی باشیم در واقع این مطالب بیشتر انعکاس خبرهای مختلف و مطالب سرگرم کننده برای مخاطبان ارائه میشود . مجله از دو بخش “فرم” و ” محتوا” تشکیل می‌شود، که فرم به شکل و نحوه‌ی ارائه مطالب مندرج در مجله گفته می‌شود و محتوا به پیامی که مجله قصد انتقال آن به مخاطب را دارد اختصاص داده می‌شود برای طراحی مجله باید از عناصر گرافیکی متنوع و جذاب برای جلب توجه بیشتر مخاطب استفاده کرد، زیرا بدون طراحی جلوه‌های رنگی مناسب و استفاده از تصاویر متنوع  مجله جذابیت خاصی را برای مطالعه مخاطبین نخواهد داشت. مجله به لحاظ قالب انتشار به سه دسته تقسیم میشود : مجله الکترونیکی که به صورت الکترونیکی در اینترنت چاپ ومنتشر میشود ؛ مجله کاغذی که بصورت سنتی چاپ و منتشر میشود و مجله چند رسانه ای بصورت pdf  در لوح فشرده منتشر میشود . پس از اختراع وب بسیاری از مجله های کاغذی بصورت الکترونیکی  منتشر شد .

در واقع مجله نشریه ای است که افکار مردم را در زمینه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، علمی ، فنی یا ادبی روشن میکند ، اولین ارزش واهمیت مجله ظاهر آن که شامل صفحه آرایی عکس های رنگی ، تصویرپردازی، استفاده از رنگها و کیفیت کاغذ میباشد ، طراحی صفحه در مجله سه وظیفه به عهده دارد:  توجه را جلب میکند ؛  سرگرم میکند ؛  آگاه می سازد .

چاپ تکسیزبصورت تخصصی به چاپ مجله ، فصلنامه و … می پردازد لذا با هزینه بسیار مقرون به صرفه آماده عقد قراراداد در زمینه چاپ با به روز ترین دستگاه های چاپی می باشد .

 

 

 

 

.